Проктологічне обстеження

Стандартне обстеження у проктолога включає ряд нескладних процедур, які дозволяють отримати детальну інформацію про стан прямої кишки і заднього проходу.

Проктологічне обстеження може виконуватися в положенні пацієнта на лівому боці, на гінекологічному кріслі або колінно-ліктьовому положенні.

Всупереч поширеним уявленням, проктологічне обстеження абсолютно безболісно. У випадках, коли є гострі болі в задньому проході (наприклад, при анальної тріщині або парапроктиті), процедури виконуються після спеціального знеболення.

ОГЛЯД і ПАЛЬПАЦІЯ ообласті заднього проходу проводиться при обережному розведенні сідниць і країв анального отвору, при цьому можуть бути виявлені зовнішні чи що випали внутрішні гемороїдальні вузли, зовнішні отвори нориць прямої кишки, анальні тріщини, епітеліальні куприкові ходи, гострий парапроктит.

Після огляду виконується ПАЛЬЦЕВЕ ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАДНЬОГО ПРОХОДУ, яке є одним з найбільш цінних діагностичних прийомів. Палець акуратно вводиться в задній прохід після нанесення змащуючого і анестезуючого гелю. Лікар може оцінити стан стінок заднього проходу і нижніх відділів прямої кишки, тонус м'язів заднього проходу і промежини, виявити ділянки ущільнення, хворобливості, зміщується внутрішні гемороїдальні вузли, пухлини та інші патологічні утворення.

РЕКТОРОМАНОСКОПІЯ це дослідження прямої і сигмовидної кишки на глибину 25 - 30 см спеціальним оптичним приладом з освітлювальною системою, при цьому можна виявити поліпи, новоутворення, запальні, виразкові ураження слизової оболонки кишки, внутрішні гемороїдальні вузли. Пальцеве дослідження і ректороманоскопія дозволяють виявити до 80% всіх пухлин товстої кишки.

АНОСКОПІЯ призначена для більш детального огляду стінок анального каналу і виконується за допомогою спеціальних коротких тубусів різної форми, дозволяє проводити найбільш точну діагностику геморою, хронічного парапроктиту, анальних папілом і інш.

У деяких випадках лікар може призначити деякі додаткові дослідження, наприклад ірігографію або колоноскопію Читати докладніше.

Як підготуватися?

Для успішного проктологічного обстеження необхідна попередня підготовка, яка полягає у звільненні прямої кишки від калових мас. Для цього можуть бути використані очисні клізми, мікроклізми, або проносні засоби.Читати докладніше.

Куди звернутися?

Ви можете звернутися на обстеження до кваліфікованого проктолога у Вашому регіоні.

Остання модифікація 23.12.10 20:40